"Magia świata fantasy" - spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś

"Magia świata fantasy" - spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś 8 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarką książek dla dzieci i młodzieży Roxaną Wijtas-Tabiś. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie.

Na początek autorka wyjaśniła, że fantastyka dzieli się na SF, fantasy oraz horror i zachęciła dzieci aby spróbowały podać jakie cechy charakteryzują każdy z nich. Padały także najbardziej znane tytuły książek z każdego gatunku. Uczniowie wykazali się ponadprzeciętną znajomością szczególnie literatury fantasy, co niezmiernie ucieszyło naszego gościa, gdyż spotkanie miało być poświęcone "Wybrańcowi" - najnowszej książce autorki, należącej właśnie do gatunku fantasy.

Aby sprawdzić czy uczniowie dobrze czują się w świecie magów, czarów, krasnoludów czy elfów autorka przeczytała uczniom krótki fragment swej książki, który przerwała w bardzo ważnym momencie. Następnie podzieliła uczniów na cztery grupy odpowiadające czterem żywiołom (Ogień, Woda, Powietrze oraz Ziemia) i poprosiła o napisanie krótkiego dokończenia czytanej przed chwilą historii oraz narysowanie w formie herbu swojego żywiołu. Uczniowie spisali się znakomicie a jedno z zakończeń historii było bardzo podobne do książkowego.

Dziękujemy pani Roxanie Wojtas-Tabiś za przygotowanie niezwykle ciekawego spotkania, mającego zachęcić do czytania książek fantasy oraz uczniom za aktywny w nim udział.

"Magia świata fantasy" - spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś"Magia świata fantasy" - spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś"Magia świata fantasy" - spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś