Ważna informacja dla czytelników

  !UWAGA! 

OD 18 STYCZNIA POWRACAMY DO STAŁYCH GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEK.

ZE WZGLĘDU NA REŻIM SANITARNY, ABY ZMINIMALIZOWAĆ CZAS PRZEBYWANIA W BIBLIOTECE I UNIKNIĘCIE KOLEJEK, PROSIMY O DOKONYWANIE REZERWACJI PRZEZ SYSTEM SOWA.

!W BIBLIOTECE MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO JEDNA OSOBA!

PRZYPOMINAMY O PRZERWIE TECHNICZNEJ NA DEZYNFEKCJĘ       

W GODZINACH 15:00 - 15:30

POZOSTAŁE ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN

Więcej...

Informacja dla czytelników

Drodzy Czytelnicy!

W celu przedłużenia ważności konta Czytelnika, prosimy o kontakt z Biblioteką. Po uaktualnieniu danych w karcie zapisu, konta zostaną przedłużone na kolejny rok.

Informacja dla czytelników

Drodzy Czytelnicy!

Miło nam poinformować, że oferta naszej biblioteki zostanie poszerzona o Audiobooki oraz dostęp do zasobów e-booków na portalu Legimi.     

Czytelnicy zapisani do naszych bibliotek, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/rajska/.  Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu. Od momentu aktywacji kodu użytkownik ma dostęp do zasobu przez 30 dni.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została ze środków BN w ramach projektu Priorytet1. Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną.

Po Audiobooki i kody zapraszamy już od poniedziałku :)

 

Pokonkursowa wystawa zdjęć "Książka na wakacjach"

Nadeszła jesień. Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, dlatego proponujemy trochę wakacyjnych wspomnień.
W naszych bibliotekach można zobaczyć wystawę zdjęć, zgłoszonych do konkursu fotograficznego "Książka na wakacjach".
Miłego wspominania :)

kk

Finał konkursu "Książka na Wakacjach"

knw

Kochani,

Wakacji minął czas. Wraz z końcem lata wróciliśmy do naszych codziennych zmagań, mając jednakże w pamięci te wszystkie miłe wspomnienia, które były naszym udziałem. To co ulotne zachowaliśmy na zdjęciach, dzięki czemu zawsze możemy wrócić, choćby na chwilę do tych wspomnień.

W tym roku zaprosiliśmy naszych Czytelników do udziału w konkursie „Książka na wakacjach”.  Do konkursu zgłosiło się 29 uczestników, pragnących podzielić się z nami swoją propozycją „książki na wakacjach”. 

Więcej...

Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego

ncJuż po raz dziewiąty obchodzimy święto literatury jakim jest Narodowe Czytanie. Tegoroczna lektura to Balladyna Juliusza Słowackiego - wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Jak co roku, Narodowe Czytanie objęte jest Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Ze względu na obecną sytuację, zaproponowaliśmy Państwu nową formułę Narodowego Czytania!
Razem z Wójt Gminy Zabierzów Panią Elżbieta Burtan oraz Przewodniczącym Rady Gminy Zabierzów Panem Henrykiem Krawczykiem zaprosiliśmy Państwa do wspólnego wirtualnego czytania! Z nadesłanych nagrań wideo, na których odczytują Państwo fragmenty Balladyny zmontowaliśmy film, który można obejrzeć klikając w poniższy link.

https://youtu.be/qKSqy69P-d8

 

Balladynę czytali: (w kolejności pojawienia się na ekranie)

Wójt Gminy Zabierzów - Elżbieta Burtan

Przewodniczący Rady Gminy Zabierzów - Henryk Krawczyk

Michał Wróbel

Aleksandra Małek

Małgorzata Biernacka

Beata Kaczówka

Lucyna Osiewacz

Maria Gaudyn

Joanna Adamska

Katarzyna Konicz

Anna Domagała

Elżbieta Mazur

Magdalena Krawczyk

Karina Znamirowska

Dziękujemy za wspólne czytanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolejne wybitne dzieło literatury polskiej przeczytamy już w tradycyjny sposób.

 

 

 

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj