Rozstrzygnięcie konkursu "Zjednoczeni z książką"

Konkurs fotograficzny „Zespoleni z książką”, w którym zaproponowaliśmy Wam stworzenie zdjęcia w niełatwej technice „sleeveface”, został rozstrzygnięty!
Na konkurs wpłynęło 12 prac, a jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyboru trzech najlepszych.
Pod uwagę wzięto zgodność z tematem, oryginalność i twórcze podejście do tematu, walory artystyczno-wizualne, jakość techniczną oraz dokładność dopasowania wybranej okładki.

Więcej...

Fenek i biblioteka - poznajemy bibliotekę

W ramach odbywającego się Tygodnia Bibliotek, nasza filia w Balicach przygotowała cykl specjalnych zajęć on-line, w których wzięły udział dzieci z następujących przedszkoli:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach, grupa Rybki, Prywatne przedszkole Magnificat w Bolechowicach, grupa “Słoneczka”, Integracyjna Szkoła Podstawowa w Radwanowicach im. Ofiar Pacyfikacji, Grupa  zerówkowiczów  (5- i 6-latki), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabierzowie, grupa Jesień. Zajęcia odbywały się przez cały Tydzień Bibliotek.

 

Więcej...

Informacja dla Czytelników

!UWAGA!

W Balicach w budynku, w którym znajduje się biblioteka trwają prace remontowe. W związku z tym w czwartek 13.05 biblioteka w Balicach będzie czynna do godziny 17:00

W dniach 17 - 19.05 (poniedziałek, wtorek środa) biblioteka będzie nieczynna.

 

 

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

7 maja o godz.17:00 zapraszamy Was na otwarte  spotkanie autorskie online z Jakubem Małeckim – autorem m.in. bestsellerowego Dygotu, Rdzy oraz Śladów, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Organizatorem spotkania jest Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Bolechowicach. Wszystkich fanów prozy Małeckiego  prosimy o nadsyłanie pytań,  które chcielibyście zadać autorowi.

Więcej...

Konkurs "Zespoleni z książką"

plakatOgłaszamy konkurs dla wszystkich zaczytanych!

Przedmiotem konkursu jest wykonanie zdjęcia zgodnie z założeniami techniki „sleeveface”, która polega na fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała, lub  wkomponowanie książki w adekwatne do jej okładki otoczenie. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z postacią i tłem z okładki. Wybór okładki do fotografii jest dowolny, a tło zależy od inwencji autora i interpretacji tytułu fotografowanej książki.

Więcej...

Informacja dla Czytelników

!UWAGA!

OD KWIETNIA NASTĘPUJĘ ZMIANA GODZIN OTWARCIA BIBLIOTEK W ZABIERZOWIE I W BALICACH.

 

ZABIERZÓW:

ŚRODA: 9 - 15

Pozostałe dni pozostają bez zmian: pn., wt., czw., pt. 11 - 19, sb. 8 - 14

 

BALICE:

CZWARTEK  12 - 19

PIĄTEK 8 - 14

Pozostałe dni pozostają bez zmian: pn., wt., śr. 12 -19

 

Biblioteczne Czytanki

bW naszych bibliotekach, bardzo tęsknimy za zajęciami z dziećmi. Na szczęście dzięki możliwością, jakie daje nam Internet, możemy się spotykać wirtualnie. Właśnie w takich wirtualnych zajęciach z cyklu “Biblioteczne Czytanki” brała udział grupa Rybek, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach.

Więcej...

Informacja dla czytelników

Drodzy Czytelnicy!

W celu przedłużenia ważności konta Czytelnika, prosimy o kontakt z Biblioteką. Po uaktualnieniu danych w karcie zapisu, konta zostaną przedłużone na kolejny rok.

Informacja dla czytelników

Drodzy Czytelnicy!

Miło nam poinformować, że oferta naszej biblioteki zostanie poszerzona o Audiobooki oraz dostęp do zasobów e-booków na portalu Legimi.     

Czytelnicy zapisani do naszych bibliotek, mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu, założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/rajska/.  Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu. Od momentu aktywacji kodu użytkownik ma dostęp do zasobu przez 30 dni.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została ze środków BN w ramach projektu Priorytet1. Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną.

Po Audiobooki i kody zapraszamy już od poniedziałku :)

 

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj