Molik książkowy w bibliotece w Balicach

Molik książkowy w bibliotece w Balicach SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI Z NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA JĘZYKOWEGO AKADEMIA MAŁYCH TYGRYSKÓW

24. 10 2016 r. w bibliotece w Balicach odbyło się spotkanie z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola Językowego  Akademia Małych Tygrysków.

Na początku pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o bibliotece, o tym jak powstają książki, przypomniała opowieść pani Edyty Zagórskiej (która niedawno gościła w balickiej bibliotece) jak to jej pierwsze wiersze schowane na strychu zjadły myszki… nagle stało się coś bardzo dziwnego… rozległo się głośne pukanie i na korytarzu ktoś zaczął krzyczeć, że jest bardzo głodny… otworzyliśmy drzwi i do biblioteki wpadł jakiś stworek – potworek,  zaczął biegać i prosić o coś do jedzenia, poczęstowaliśmy go jabłkiem… ale nie smakowało mu, poczęstowaliśmy cukierkami… też nie chciał….dopiero po chwili wesołej zabawy okazało się, że bibliotekę odwiedził prawdziwy książkowy molik, który najbardziej na świecie lubi kolorowe książki. Wspólnie z molikiem czytaliśmy wybraną przez dzieci książeczkę. Przedszkolaki świetnie się bawiły i żywo reagowały na tekst, jak molik czytał o krówce wtedy wszyscy muczeli, a jak o zającu to wszyscy kicali, szumiały drzewa, pachniała trawa i tak dalej… i tak dalej… Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę:

My jesteśmy mole książkowe, mole książkowe, mole książkowe
zgrabne, ładne, mądre i zdrowe, mądre i zdrowe, hej!
My zjadamy to, co najlepsze, to, co najlepsze, to, co najlepsze:
fraszki, bajki i słodkie wiersze i słodkie wiersze, hej!
Zjemy z kartek kropki i kreski, kropki i kreski, kropki i kreski
bo czytamy od deski do deski, od deski do deski, od deski do deski, hej, mniam, mniam, mniam!

Spotkanie zakończyliśmy wspólnymi podziękowaniami, molik częstował dzieci cukierkami, pani bibliotekarka dostała własnoręcznie przez dzieci wykonane  podziękowanie, a molik piękne czerwone serduszko (dzieci go chyba bardzo polubiły).

W postać sympatycznego molika wcieliła się Agnieszka Mleczko.

Autorką zdjęć jest Aneta Dzidek.

Molik książkowy w bibliotece w BalicachMolik książkowy w bibliotece w BalicachMolik książkowy w bibliotece w Balicach