Bajkowa biblioteka

Bajkowa bibliotekaNiezwykle gwarnie i radośnie rozpoczęło się wtorkowe (10 maja) i piątkowe (13 maja) przedpołudnie w naszej bibliotece, ponieważ odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnym w Zabierzowie. Najpierw porozmawialiśmy sobie o bibliotece, książkach, bajkach i…. duchach. A właściwie o małych bibliotecznych duszach, które mieszkają w naszej bibliotece.

Dzieci bardzo chciały poznać jednego z nich dlatego wspólnie, głośno i wyraźnie wywołaliśmy wesołego duszka, a dokładniej Duszkę Mólkę. Mólka okazała się bardzo sympatycznym duszkiem. Pobawiła się z dziećmi, opowiedziała o książkach i o tym co jest najważniejsze w bibliotece. We wspólną zabawę zaangażowała, także Panie wychowawczynie, które miały przeczytać bajkę. Nie było to wcale proste zadanie ponieważ za sprawą jakiegoś złośliwego chochlika w książce pomieszały się wszystkie litery.  Potem wraz z naszymi małymi gośćmi Duszka przeczytała bajeczkę o dwóch dzielnych piratach, papudze i zaginionym skarbie. Dzieci tak pięknie uczestniczyły w czytaniu i tak wytężyły swoją wyobraźnię (do czego cały czas zachęcała ich Mólka), że na koniec spotkania wyczarowały sobie taki skarb jaki znaleźli Jaś i Zosia, mali piraci z bajki. Były to złote, pyszne ciasteczka. Spotkanie było bardzo radosne i udane. Bardzo dziękujemy Przedszkolakom za piękne prezenty które od nich otrzymaliśmy.

Zapraszamy na kolejne spotkania i mamy nadzieję, że dzieci wkrótce znowu chętnie nas odwiedzą.

Wtorek 10 maja

Bajkowa bibliotekaBajkowa bibliotekaBajkowa biblioteka