Gminny Konkurs Historyczny

Gminny Konkurs HistorycznySamorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie zapraszają uczniów klas VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z terenu gminy Zabierzów do udziału w Gminnym Konkursie Historycznym pt. Słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę – Witold Pilecki, zapomniany bohater. Patronat nad wydarzeniem objęła Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan.

Celem konkursu jest propagowanie patriotyzmu poprzez popularyzację osoby pułkownika Witolda Pileckiego jako polskiego bohatera narodowego oraz upowszechnianie wiedzy o bohaterach Polski Podziemnej i powojennego podziemia niepodległościowego. Intencją organizatorów jest także zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski 1939-1956, a także zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Konkurs organizowany jest w dwóch formach – formy plastycznej dla klas VI szkół podstawowych oraz testu z wiedzy dla gimnazjalistów.

Szczegóły udziału w konkursie określa Regulamin

REGULAMIN DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM.pdf

REGULAMIN DLA UCZNIÓW KLAS VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ.pdf