Dzień Seniora w Niegoszowicach

Andrzejki w Niegoszowicach

W sobotę 21 listopada w Niegoszowicach odbył się Dzień Seniora połączony z zabawą andrzejkową, organizowany jak co roku przez Sołtysa, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Na początek sołtys Edward Machlowski oraz przewodnicząca K.G.W. Janina Wróbel powitali wójta Elżbietę Burtan, innych gości honorowych oraz seniorów, których grupa stawiła się w sobotni wieczór wyjątkowo licznie.

Chwilę później na scenie pojawili się członkowie Kabaretu ”AA” (Anonimowi Artyści), grupy działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie. Kilkudziesięciominutowy program wypełniły pełne humoru piosenki oraz skecze, zarówno te nowe, jak i starsze, zaczerpnięte z Kabaretu Starszych Panów. Sądząc po żywiołowych reakcjach publiczności występ mógł się podobać, a za jego sceniczne wykonanie „odpowiadają” Maria Gaudyn, Renata Jaśkowska, Włodzimierz Mazoń oraz Michał Wróbel. Nad scenariuszem i reżyserią przedstawienia czuwała kierownik GBP Elżbieta Mazur.

Po kabarecie przyszedł czas na odrobinę folkloru, a na sali pojawiła się para tancerzy należących do Zespołu Pieśni i Tańca AGH "Krakus". Mogliśmy obejrzeć nie tylko efektowne stroje ale przede wszystkim brawurowe wykonanie krakowiaka, kujawiaka a także przy czynnym udziale zgromadzonych gości poloneza oraz tańca łowickiego.

Po tańcach ludowych goście mogli wreszcie skosztować pyszności przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Na zabawę na parkiecie (trwającą ponoć do późnych godzin) zaprosił,  przygrywając znane przeboje, zespół „Rytm”, a w rolę wodzireja wcieliła się Agnieszka Mleczko (zawodowo koordynator d.s. aktywizacji seniorów w naszej gminie).

Andrzejki w NiegoszowicachAndrzejki w NiegoszowicachAndrzejki w Niegoszowicach