"Jesienią góry są najszczersze" - koncert Piotra Bycia

Koncert Piotra Bycia w bibliotece w RudawiePod takim tytułem 4 listopada odbył się w Bibliotece Publicznej w Rudawie koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Bycia. Było to kolejne wydarzenie z cyklu I nie nudzi się wśród ludzi, który ma prezentować pasje mieszkańców Rudawy i okolic. Zależy nam, żeby ich pokazać, bo im żyje się ciekawiej, a nam z nimi. Tym razem gościem biblioteki był Piotr Być, na co dzień organista w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.

Ten listopadowy wieczór był niewątpliwie okazją, żeby poznać Piotra z innej strony. Mało kto wiedział do tej pory, że poza wykonywaniem muzyki sakralnej jest on również autorem tekstów i wykonawcą muzyki całkiem innego gatunku. Ze zbioru kilkudziesięciu piosenek autorstwa Piotra Bycia, które tematami przynależą do tzw. piosenki turystycznej usłyszeliśmy kilkanaście oraz kilka z repertuaru takich zespołów jak: Wolna Grupa Bukowina, Grube Dudy, Wołosatki.

Wybór tego rodzaju muzyki wiąże się, jak wspomniał  wykonawca z jego ukochaniem gór - zwłaszcza Bieszczadów - oraz emocjami i refleksjami, których tylko tam można doświadczyć. Wedle naszego gościa miejsce spotkania dobrze służyło wykonaniu, nam jednak się zdaje, że to wykonawca stworzył ciepły klimat wieczoru. Przyczyniły się zapewne do tego też jego dowcipne opowieści o okolicznościach powstania niektórych utworów. W takiej atmosferze udało mu się zachęcić do śpiewania uczestników spotkania, wśród których byli proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Badura, znajomi oraz czytelnicy i przyjaciele naszej biblioteki.