Konkurs "Kto mieszka w książce Marysi?" rozstrzygnięty!

Konkurs rozstrzygnięty

W dniach 9-12 lipca w Rabce-Zdroju odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Rabka Festival 2015″, którego organizatorem jest Agencja Promocyjna OKO. W ramach promocji festiwalu Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju ogłosiła ogólnopolski konkurs rysunkowy dla dzieci: „Kto mieszka w książce Marysi?"

Marysia – to postać, która towarzyszy festiwalowi od samego początku. Dziewczynka rysuje książkę, w której kryje się… no właśnie kto?! Zadaniem  konkursowym dzieci było wymyślenie i stworzenie mieszkańca tej książki.

Informacja o konkursie bardzo nas ucieszyła ponieważ jest to kolejna  ciekawa propozycja dla dzieci, które jak wiemy mają ogromną wyobraźnię i wrażliwość, są kreatywne i chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Biblioteka w Bolechowicach rozpropagowała  rabczański konkurs wśród małych czytelników, aby dać im szansę  twórczej rywalizacji z rówieśnikami z całej Polski. Swoje prace dzieci wykonywały na specjalnych kartonikach rysowankach, które otrzymaliśmy od Organizatora konkursu. Prace wysłane a my z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników…

Jak ogłosiło Jury na konkurs wpłynęło 389 prac dzieci z całej Polski. Zgodnie z regulaminem przyznano jedną nagrodę główną i trzydzieści wyróżnień. Niezwykle miło nam poinformować, że wśród nagrodzonej trzydziestki znalazło się aż pięcioro „naszych” dzieci. Laureatami konkursu zostali: Weronika Kursa, Daniel Powroźnik, Wiktor Wasik, Ignacy Skoczeń oraz Staś Marczyński. Gratulujemy!!!

Nasze gratulacje kierujemy również do  pani Marty Puchały, która prowadzi Przedszkole Fantazja i Niepubliczną Szkołę Horyzont w Bolechowicach, bowiem wszyscy laureaci są wychowankami w/w placówek.

Konkursowe prace trafią na wystawę, która będzie otwarta dla publiczności w lipcu 2015 roku w Centrum Zdrowia i Urody (ul. Orkana 49) w Rabce-Zdroju. Serdecznie zapraszamy.

Fotografia prac dzieci pochodzi ze strony:

Konkurs rozstrzygnięty Konkurs rozstrzygnięty