"Bedeker liryczny. Wiersze o Zabierzowie"

Bedeker liryczny. Wiersze o Zabierzowie15 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Ślusarczykiem, promujące najnowszy tomik poezji pt. Bedeker liryczny. Wiersze o Zabierzowie. Nawiązując do tytułu, autor postanowił "oprowadzić" czytelników po Zabierzowie - miejscu, w którym mieszka od blisko czterdziestu lat.

Ten czas pozwolił poecie obserwować zmiany jakie się tutaj dokonywały oraz nabrać do nich dystansu. Pan Krzysztof nawet nie ukrywał, że jedne podobały mu się bardziej, inne mniej a jeszcze inne wcale. W krótkich opowieściach zabrał obecnych na sali w miejsca dla siebie najważniejsze. Były więc najbliższe okolice miejsca zamieszkania (zburzona nastawnia kolejowa), był położony nad Rudawą młyn, był kamieniołom (któremu poświęcony w całości był poprzedni tomik poezji „Kredą po skale”) czy wreszcie zabierzowski rynek, którego powstania od dawien dawna był orędownikiem.

Utwory będące poetycką „ilustracją” tych miejsc czytała Maria Gaudyn, a między wierszami standardy jazzowe zaśpiewała Joanna Natalia Ślusarczyk z gitarowym akompaniamentem Tomasza Kobieli.

Na koniec spotkania dyrektor SCKiP Elżbieta Mazur wręczyła autorowi drobne upominki. Były nimi przekazana przez wójta Elżbietę Burtan rycina rynku w Zabierzowie wraz z listem gratulacyjnym „za konsekwentną kronikę poetycką Zabierzowa” oraz pamiątkowe wieczne pióro od naszej biblioteki.

Bedeker liryczny. Wiersze o ZabierzowieBedeker liryczny. Wiersze o ZabierzowieBedeker liryczny. Wiersze o Zabierzowie