"Na tropie sensacji". Ferie w bibliotece

Na tropie sensacjiSłoneczny poniedziałek, trzeciego lutego rozpoczął ”Magiczne ferie” – cykl zajęć prowadzonych dla dzieci w Samorządowym Centrum Kultury w Zabierzowie. Nasza biblioteka jak co roku włączyła się do akcji, organizując w oba poniedziałkowe poranki ciekawe spotkania dla najmłodszych.

W pierwszy dzień ferii zaprosiliśmy dzieci do słuchania fragmentu książki z serii „Na tropie sensacji” p.t. „Skradziony obraz”. Jeden z autorów powieści P. Baccalario jest już znany młodym czytelnikom z innej wielotomowej opowieści o fantastycznych przygodach.Fragment „Skradzionego obrazu” przedstawił nam grupę detektywów amatorów szukających zagadek do rozwikłania, którym wreszcie udaje się wpaść na trop sensacyjnej kradzieży w galerii sztuki. Życzymy dzieciom, aby odnalazły rozwiązanie tej zagadki w trakcie czytania powieści, bo książka jest dostępna w naszych zbiorach. Tego dnia udało nam się jeszcze wykonać kolorowe notesy spięte dratwą i wielobarwnym warkoczykiem splecionym z muliny, ozdobione szklanymi koralikami. Było to trudne zadanie, podobnie jak odgadnięcie co oznaczał zamieszczony w notesie rebus. Jeśli nie wszystkim się udało go rozwiązać, prosimy o pomoc rodziców. Podpowiadamy, że część odpowiedzi można znaleźć w kluczu do oznaczania roślin.

Na tropie sensacjiNa tropie sensacjiNa tropie sensacji