XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚPTegoroczny, już XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury w Zabierzowie miał początek w naszej bibliotece. Postanowiliśmy zaprosić na niego naszych najmłodszych czytelników (obecnych i mamy nadzieję, także przyszłych), którzy w mroźne i śnieżne niedzielne popołudnie nie zawiedli naszych oczekiwań i przybyli licznie wraz ze swoimi rodzicami.

Kiedy w bibliotece na scenie pojawił się zaprzyjaźniony z nami od dawna Klaun a na buziach dzieci pojawiły się szerokie uśmiechy, rozległa się głośna muzyka i zaczęło się... Dwa, trzy bardzo szybkie tańce połączone z zabawami i ćwiczeniami sprawnościowymi a w przerwach na złapanie oddechu, konkursy z zagadkami (i słodkimi nagrodami), szybka lekcja robienia kwiatów i piesków z balonów, popisy recytatorskie najmłodszych, zabawy w brakujące krzesło czy w chowanego...  Pod koniec sytuacja całkowicie "wymknęła się" spod kontroli i po bibliotece ruszył wesoły pociąg z Klaunem i dziećmi, do którego dołączyli się rodzice i panie bibliotekarki. Na stacji końcowej aby dać wszystkim ochłonąć, Klaun postanowił przeczytać kilkanaście wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Okazało się że twórczość klasyków dziecięcej poezji jest niezmiennie lubiana i znana przez kolejne już najmłodsze pokolenie.

I tak, zupełnie niepostrzeżenie nasze spotkanie dobiegło końca. Kilkoro dzieci (zupełnie nie zmęczonych!) nie było z tego powodu zadowolonych i chciało dalej kontynuować zabawę ale dzięki słodkiemu, małemu "co nieco" udało się je przekonać, że jest już późno i czas pójść do domu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom (Klaunowi oczywiście też!) za przybycie i już teraz serdecznie zapraszamy na XXIII finał WOŚP. Zanim jednak do tego dojdzie, zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszych bibliotek przez cały rok.

WOŚPWOŚPWOŚP