XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚPTegoroczny, już XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury w Zabierzowie miał początek w naszej bibliotece. Postanowiliśmy zaprosić na niego naszych najmłodszych czytelników (obecnych i mamy nadzieję, także przyszłych), którzy w mroźne i śnieżne niedzielne popołudnie nie zawiedli naszych oczekiwań i przybyli licznie wraz ze swoimi rodzicami.

Kiedy w bibliotece na scenie pojawił się zaprzyjaźniony z nami od dawna Klaun a na buziach dzieci pojawiły się szerokie uśmiechy, rozległa się głośna muzyka i zaczęło się... Dwa, trzy bardzo szybkie tańce połączone z zabawami i ćwiczeniami sprawnościowymi a w przerwach na złapanie oddechu, konkursy z zagadkami (i słodkimi nagrodami), szybka lekcja robienia kwiatów i piesków z balonów, popisy recytatorskie najmłodszych, zabawy w brakujące krzesło czy w chowanego...  Pod koniec sytuacja całkowicie "wymknęła się" spod kontroli i po bibliotece ruszył wesoły pociąg z Klaunem i dziećmi, do którego dołączyli się rodzice i panie bibliotekarki. Na stacji końcowej aby dać wszystkim ochłonąć, Klaun postanowił przeczytać kilkanaście wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Okazało się że twórczość klasyków dziecięcej poezji jest niezmiennie lubiana i znana przez kolejne już najmłodsze pokolenie.

I tak, zupełnie niepostrzeżenie nasze spotkanie dobiegło końca. Kilkoro dzieci (zupełnie nie zmęczonych!) nie było z tego powodu zadowolonych i chciało dalej kontynuować zabawę ale dzięki słodkiemu, małemu "co nieco" udało się je przekonać, że jest już późno i czas pójść do domu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom (Klaunowi oczywiście też!) za przybycie i już teraz serdecznie zapraszamy na XXIII finał WOŚP. Zanim jednak do tego dojdzie, zachęcamy do systematycznego odwiedzania naszych bibliotek przez cały rok.

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

WOŚPWOŚPWOŚP

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj