Nie obejdzie się bez misia

Światowy Dzień MisiaJak co roku z okazji Światowego Dnia Misia, bibliotekę w Bolechowicach odwiedziły najmłodsze dzieci z przedszkola Magnificat wraz ze swoim pluszowym przyjacielem Misiem Pacusiem - Pacuś już niejednokrotnie gościł w naszej bibliotece, z czego wydaje się być bardzo zadowolony.

Po przemiłym powitaniu przedszkolaki zwiedziły bibliotekę a w szczególności  bajkowy kącik dla dzieci z pięknymi kolorowymi książeczkami. Następnie dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, słuchały piosenek, wierszyków i bajeczek, których bohaterami były oczywiście misie. Duży respekt wśród przedszkolaków wzbudził miś Marcyś, sympatyczny niedźwiadek, który własnym postępowaniem pokazał jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach. Przedszkolaki obiecały, że będą słuchać rad mądrego misia. Dużą przyjemność sprawiło dzieciom malowanie portretów swoich pluszowych przyjaciół oraz wymyślanie prezentów jakimi chcieli by obdarować misia w dniu jego święta. Dzień Pluszowego Misia był jak zwykle doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy.

Światowy Dzień MisiaŚwiatowy Dzień MisiaŚwiatowy Dzień Misia