Mikołajkowe spotkanie

Mikołajkowe spotkanieW sobotę 7 grudnia biblioteka w Bolechowicach zaprosiła dzieci na wspólne czytanie świątecznych opowieści, których bohaterem był oczywiście św. Mikołaj. Jako, że jednym z atrybutów tego Świętego jest worek z prezentami, to w różnych zakamarkach biblioteki pojawiły się czerwone worki pełne literackich niespodzianek i różnych słodkości. W miłej przedświątecznej atmosferze czytaliśmy opowieści, które uczą jak patrzeć na świat, by nie zgubić życzliwości, która należy się wszystkim, niezależnie od wyglądu, wieku czy stanu posiadania.

Tradycją naszych sobotnich spotkań jest wykonywanie różnorodnych prac plastycznych nawiązujących do tematu spotkania. Tym razem dzieci tworzyły własną wizję mikołajowego zaprzęgu  oraz świąteczne kartki techniką collage. Efekty ich pracy można podziwiać na wystawie w bibliotece. Na zakończenie spotkania napełniliśmy już pusty worek Mikołaja – wcześniej zapełniony smakołykami - książkami, które mogą być świetnym prezentem pod choinkę.

Mikołajkowe spotkanieMikołajkowe spotkanieMikołajkowe spotkanie