Zgadnij z jakiej jestem bajki

Zgadnij z jakiej jestem bajkiZ takim pytaniem zmierzyły się przedszkolaki, które 11 maja odwiedziły biblioteki w Bolechowicach i Balicach. Na szczęście, z pomocą przyszła im najprawdziwsza księżniczka. Pojawiła się w złotych pantofelkach, balowej sukni i w koronie na głowie! Księżniczka zrobiła na maluchach tak ogromne wrażenie, że dopiero zabawa w rozpoznawanie bajkowych postaci spowodowała, że z ich buzi zniknęło zdumienie i pojawił się uśmiech, który towarzyszył im już do końca zajęć.

Wizyta księżniczki (w tę rolę wcieliła się aktorka z teatrzyku dziecięcego) miała przede wszystkim na celu edukację teatralną. Podczas spotkania dzieci poznały słownictwo związane z teatrem i rozmawiały o teatralnej etykiecie. Następnie księżniczka pokazała dzieciom przydatne ćwiczenia oddechowe oraz sposoby, w jakie można gimnastykować buzię i język by zyskać dykcję godną największego aktora.

Śmiechu i radości było mnóstwo. Wielu z przedszkolaków zamarzyło by zostać profesjonalnym aktorem i wcielać się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Żegnając się z biblioteką dzieci zdradziły, że już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Biblioteka w Balicach

Zgadnij z jakiej jestem bajkiZgadnij z jakiej jestem bajkiZgadnij z jakiej jestem bajki

Biblioteka w Bolechowicach