Zimowe ferie w bibliotece

Zimowe ferie w biblioteceW poniedziałek 13 lutego w bibliotece w Zabierzowie było wyjątkowo gwarno i wesoło. W związku z planowanym Bajkowym Balem Karnawałowym zaprosiliśmy  dzieci do wspólnego tworzenia masek karnawałowych. Spotkanie odbyło się w ramach „Magicznych ferii” organizowanych co roku przez SCKiPGZ.

Zajęcia przebiegły w bardzo wesołej i twórczej atmosferze. Najpierw dzieci z wielkim zaangażowaniem  zaprojektowały kształt masek, a następnie wycinały je z brystolu i filcu. Tu liczyły się nie tylko zdolności plastyczne, ale również pomysłowość. Propozycji było wiele począwszy od wesołej myszki, tygryska i kotka po maski piratów i faraonów .Osobliwym pomysłem wykazał się chłopiec, który zaprojektował maskę w kształcie gołębia pocztowego  z listem. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudził ostatni etap, czyli zdobienie i dekorowanie. Zużyto wiele kolorowych piór ,cekinów ,brokatu i bibuły. W ten sposób dzięki ogromnej  wyobraźni dzieci powstało wiele oryginalnych i niepowtarzalnych masek, które zachwycają zarówno formą jak i kolorami.

Wszystkie maski będzie można podziwiać podczas balu, który odbędzie się w piątek w zabierzowskim centrum kultury.

Zimowe ferie w biblioteceZimowe ferie w biblioteceZimowe ferie w bibliotece

Zimowe ferie w biblioteceZimowe ferie w biblioteceZimowe ferie w biblioteceZimowe ferie w bibliotece