"Serce rozbitkiem jest..." - wieczór poezji miłosnej w bibliotece w Balicach

"Serce rozbitkiem jest..." - wieczór poezji miłosnej w bibliotece w BalicachZakończenie projektu "Biblioteka uczy, bawi i wzrusza…" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie Filię w Balicach w ramach konkursu grantowego Wspieramy Sąsiadów organizowanego przez Kraków Airport.

W poniedziałek 26 września nastąpiło uroczyste otwarcie biblioteki w Balicach połączone z wieczorem poezji.

Maria Gaudyn – pomysłodawca i koordynator projektu dziękowała wszystkim, którzy pomagali i wspierali jej działania, ale przede wszystkim wyrazy wdzięczności kierowała w stronę Zarządu Kraków Airport, który w ramach konkursu sfinansował zakup nowych regałów dla biblioteki w Balicach.

Biblioteka zmieniła się nie do poznania, połączenie nowych białych i  brzozowych regałów z niebieskimi ścianami dało bardzo dobry efekt. Oczywiście pomieszczenie biblioteczne metrażowo się nie zwiększyło, ale wizualnie robi bardzo dobre wrażenie. Poza tym dzięki nowym regałom, które są dużo wyższe i bardziej funkcjonalne od poprzednich duża przestrzeń  biblioteki pozostała wolna, a właśnie to było głównym założeniem naszego projektu. Że cel został osiągnięty mogliśmy się przekonać w poniedziałek na wieczorze poezji miłosnej Serce rozbitkiem jest, w bibliotece poza piękną scenografią, zmieściliśmy 36 krzeseł (w starej aranżacji byłoby to niemożliwe). W poniedziałkowy wieczór wypełniona po brzegi gośćmi balicka biblioteka, wzruszała nas pięknymi lirykami Gałczyńskiego, śmieszyła satyrami Mariana Załuckiego, które w zależności od potrzeb, albo nostalgicznie albo kabaretowo przedstawiali: Maria Gaudyn i Krzysztof Mazur.

Jak zawsze wspaniałą oprawę muzyczną stworzyli zaprzyjaźnieni z biblioteką, twórcy poezji śpiewanej:  Renata Jaśkowska i Włodzimierz Mazoń. Całość wieczoru połączył pokaz multimedialny Zakochani są wśród nas… Po zakończonym spektaklu Pani Gaudyn zaprosiła nas na ciasto i symboliczną lampkę wina. Pewnie każdy lubi być chwalony, ale nam pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej po bardzo ciężkiej pracy wyjątkowo miło było słyszeć ciepłe słowa, które dotyczyły zarówno wieczoru jak i odnowionej biblioteki. Teraz przeprowadzanie imprez czytelniczych takich jak: spotkania autorskie, wieczory poezji, bajkowe spotkania nie będzie już problemem.

Niewątpliwie fakt dwukrotnego wsparcia finansowego Biblioteki w Balicach przez Kraków Airport na długo pozostanie w życzliwej pamięci Mieszkańców Balic, a Czytelnikom sprawi dużo radości z podniesienia komfortu korzystania z biblioteki.

Biblioteka po remoncie

"Serce rozbitkiem jest..." - wieczór poezji miłosnej w bibliotece w Balicach"Serce rozbitkiem jest..." - wieczór poezji miłosnej w bibliotece w Balicach"Serce rozbitkiem jest..." - wieczór poezji miłosnej w bibliotece w Balicach"Serce rozbitkiem jest..." - wieczór poezji miłosnej w bibliotece w Balicach

Okolicznościowy folder

Okolicznościowy folderOkolicznościowy folder