"Jaś Czytalski w bibliotece" - spotkanie z najmłodszymi czytelnikami w bibliotece w RudawieFragment książki Antoniego Gazdy Jaś Czytalski w bibliotece stał się tematem przewodnim na spotkaniach z najmłodszymi czytelnikami w naszej bibliotece. Gościliśmy bowiem w dwa majowe przedpołudnia dzieci z grup „0” pod opieką pań Haliny Grzegorek i Elżbiety Nobis ze Szkoły Podstawowej w Rudawie.

Wiersze A. Gazdy pomogły nam ustalić, jak powstaje książka, czym się różni księgarnia od biblioteki i skąd się biorą książki w bibliotece. Oglądaliśmy w czasie tych spotkań wybrane, najpiękniejsze wydawnictwa dla dzieci z literatury pięknej i popularnonaukowej. Zastanawialiśmy się, jakie książki lubią rodzice i jakie mogą wybrać, jeśli też odwiedzą bibliotekę. Czytaliśmy jeszcze jeden fragment książki znanej angielskiej pisarki M. Norton Gałka od łóżka. Musieliśmy jednak przerwać w najciekawszym momencie, bo czas było wracać do szkoły. Jaką może mieć czarodziejską moc wspomniana w tytule gałka i jakie przygody dzięki niej przeżyją Kasia, Karolek i Paweł? Tego dowiedzą się najmłodsi czytelnicy już niebawem, bo wielu z nich wyraziło chęć wypożyczenia tej książki.

Na spotkaniach „wyczarowaliśmy” dla naszych małych gości słodką niespodziankę, której odkrycie stało się zabawą. Miło nam było zaprosić dzieci do kolejnych odwiedzin i podarować im kolorowe, wyklejane zakładki do książek z informacją o czasie udostępniania zbiorów.

"Jaś Czytalski w bibliotece" - spotkanie z najmłodszymi czytelnikami w bibliotece w Rudawie"Jaś Czytalski w bibliotece" - spotkanie z najmłodszymi czytelnikami w bibliotece w Rudawie