Spotkanie autorskie w bibliotece w Balicach

Spotkanie autorskie w bibliotece w Balicach12 maja w bibliotece w Balicach odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Marią Stefańską autorką książek dla dzieci, oraz ilustratorką Kariną Znamirowską zatytułowane „Dzień słoneczka”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z pierwszej i drugiej klasy szkoły Podstawowej w Balicach.

Było nam bardzo miło gościć uczniów i zaproszonych gości tym bardziej, że właśnie obchodzimy ogólnopolski tydzień bibliotek pod hasłem - „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam wchodzę”.
Na spotkaniu autorka opowiadała o swoich inspiracjach literackich, prezentowała fragment swojej książki pt ”Dzień słoneczka” oraz odpowiadała na liczne pytania dzieci. Pani Agnieszka przekonywała, że książeczka może być naszym dobrym przyjacielem, który zawsze chętnie nam pomoże. Dzieci z uwagą słuchały wierszyka o niesfornych literkach „h” i „ch” oraz o Krzysiu i Romku, którzy rozwiązywali zadania matematyczne.

Ilustratorka Karina Znamirowska opowiedziała uczestnikom w jaki sposób tworzy się ilustracje do książek i pokazała swoje prace plastyczne. Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się obraz, który artystka narysowała podczas spotkania. Został również ogłoszony konkurs na najładniejszą prace plastyczną w którym oprócz nagrody niespodzianki zwycięzca otrzyma piękny obraz autorstwa pani Kariny.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Spotkanie autorskie w bibliotece w BalicachSpotkanie autorskie w bibliotece w BalicachSpotkanie autorskie w bibliotece w Balicach