Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

16 maja Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych działający przy Bibliotece Publicznej w Bolechowicach obchodził 5-lecie swojego istnienia. Na jubileuszowe spotkanie przybyli  przedstawiciele władzy samorządowe - sekretarz gminy Bartosz Barański, przew. Rady Gminy Henryk Krawczyk, oraz czytelnicy i sympatycy naszej biblioteki.

Spotkanie rozpoczęła dyr. SCKiPGZ Aleksandra Małek, która przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość gości. Jubileuszowe spotkanie było dobrą  okazją do podsumowania działalności i osiągnięć naszego klubu. W ciągu pięciu lat odbyło się  56 spotkań, w trakcie których dyskutowałyśmy o wspólnie wybranych i przeczytanych  książkach. Były wśród nich zarówno powieści, zbiory opowiadań jak i książki reporterskie. Obrazował to piękny, kolorowy plakat przygotowany przez klubowiczki. Dzięki działalności Klubu, przy współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie udało nam się zorganizować niezwykle ciekawe spotkania autorskie z: Pawłem Beręsewiczem, Wojciechem Jagielskim, Katarzyną Boni i Michałem Rusinkiem. Z okazji jubileuszu wybrałyśmy również „złotą dziesiątkę” książek, które w sposób szczególny zapadły w naszej pamięci. Książki – laureatki można było zobaczyć na przygotowanej prezentacji.

Pozostając w klimacie wielkiej literatury w dalszej części spotkania zaprosiliśmy wszystkich na spotkanie z Danutą Węgiel – artystą, fotografem, która od ponad 20 lat portretuje ludzi kultury i nauki, co zaowocowało licznymi publikacjami w prasie, na okładkach książek oraz plakatach. Spotkanie z artystką wzbogaciła wystawa jej zdjęć zatytułowana Stopklatka Obecności. Prezentowane fotografie są swoistym zapisem spotkań autorki z najwybitniejszymi pisarzami. Mogliśmy na nich zobaczyć min. zapatrzonego w dal Czesława Miłosza, zerkającą przez dziurkę od klucza Ewę Lipską, Jerzego Pilcha z nieodłącznym papierosem czy pełną zadumy Julię Hartwig. Oprowadzając nas po swojej wystawie, Pani Danuta szczególnie dużo miejsca poświęciła Stanisławowi Lemowi, który tak chętnie gościł artystkę w swoim krakowskim domu na Klinach. Te niezwykle ciepłe opowieści naszego gościa były przeplatane fragmentami wierszy i prozy, które przygotowały i przedstawiły uczestniczki naszego klubu.

Jubileusz naszego klubu spędzony w gronie tak wspaniałych, ceniących dobre książki osób, był okazją do ciekawych i długich  rozmów, wspomnień i snucia planów na przyszłość. Oczywiście, jak na prawdziwych urodzinach, nie zabrakło  tradycyjnego Sto lat i pysznego tortu, o który zadbał Henryk Krawczyk przewodniczący Rady Gminy i zarazem sołtys Bolechowic.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom, którzy swoją obecnością  zaszczycili  naszą uroczystość i dziękujemy za otrzymane życzenia i gratulacje.

Dziękujemy również Klubowi Seniora Dolce Vita w Bolechowicach za udostępnienie sali zarówno na nasze jubileuszowe spotkanie jak i na spotkania autorskie dla młodzieży, które odbywały się w Tygodniu Bibliotek. 

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiJubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki     

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj