Z Andrzejem Pasławskim na wyspie Afrodyty

Z Andrzejem Pasławskim na wyspie AfrodytyW piątek, 9 listopada w Sali Klubu Seniora "Dolce Vita" w Bolechowicach, odbyło się spotkanie z podróżnikiem i fotoreporterem Andrzejem Pasławskim, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Bolechowicach.

Podróżnik już kilkakrotnie był gościem naszej biblioteki, tym razem spotkał się z grupą bolechowickich seniorów, w ramach piątkowych spotkań kawiarenki senioralnej. Tego wieczoru, mieliśmy okazję wybrać się na Cypr, magiczną wyspę Afrodyty, która - jak powiedział na początku nasz gość - jest rajem podatkowym i Copacabaną Morza Śródziemnego.

Cypr, jaki pokazał nam Andrzej Pasławski to z jednej strony przepiękne, gotyckie katedry, miasta-porty z ogromnymi weneckimi zamkami i warowniami, malownicze wioski w górach Troodos, słone jeziora czy wreszcie dzikie plaże, a z drugiej strony tereny otoczone drutami kolczastymi i wojskiem, szkielety hoteli, szkół, teatrów, wymarłe miasta.

Wieczór z podróżnikiem minął w bardzo miłej atmosferze, oprócz ogromnej wiedzy, jaką na temat Cypru podzielił się z nami pan Andrzej, spotkanie było doskonałą okazją do zdobycia praktycznych wskazówek przydatnych w podróżowaniu po różnych krajach.

Z Andrzejem Pasławskim na wyspie AfrodytyZ Andrzejem Pasławskim na wyspie AfrodytyZ Andrzejem Pasławskim na wyspie Afrodyty