"Coś z niczego" - wakacyjne zajęcia w bibliotece

"Coś z niczego" - wakacyjne zajęcia w bibliotece„Zauważyłam, że wielkim szacunkiem cieszą się ludzie, którzy potrafią zrobić coś z niczego. Z samotnej skarpetki, której siostrę bliźniaczkę pożarła pralka, można – doszywając dwa znalezione pod fotelem guziki – zrobić pacynkę dla dziecka.”

Taki cytat odnaleźć można w niedawno wydanej książce Katarzyny Nosowskiej pt. „A ja żem jej powiedziała”. To doprawdy niebywałe skąd autorka wiedziała, że tym właśnie będą się zajmowały dzieci biorące udział w wakacyjnym spotkaniu w bibliotece.

Efektem zajęć - prowadzonych przez Magdalenę Tomasiak -  było nie tylko wykonanie uroczych skarpetkowych stworków (inspirowane książką „Niezwykłe przygody dziesięciu skarpetek…” Justyny Bednarek), ale także piękne akwarium również stworzone właściwie z „niczego”, bowiem ze zwykłego kartonowego pudełka. W towarzystwie słonecznej, wakacyjnej aury oraz książeczek o morskiej tematyce, każde dziecko ozdobiło swoją rybkę, która potem wraz z innymi zamieszkała przygotowane wcześniej akwarium.

Spotkanie odbyło się 6 sierpnia w ramach "Magicznych wakacji", organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

"Coś z niczego" - wakacyjne zajęcia w bibliotece"Coś z niczego" - wakacyjne zajęcia w bibliotece"Coś z niczego" - wakacyjne zajęcia w bibliotece