Spotkanie z Beatą Kost

Spotkanie z Beatą Kost„[…]Znajdą tu Państwo historie Polek mieszkających we Lwowie, lwowianek przez całe życie  i przez krotki czas – znanych i anonimowych, emancypantek i zwykłych mieszczek.[…]” pisze we wstępie do swojej książki Kobiety ze Lwowa Beata Kost.

Autorka od dawna popularyzuje historię i kulturę Lwowa to na łamach Kuriera Galicyjskiego, to w kolejnych książkach, to w czasie zwiedzania miasta, bo jest również przewodnikiem. Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Rudawie mieli przyjemność słuchać opowieści pani Beaty Kost na spotkaniu autorskim w środę, 27 czerwca. W historiach artystek, aktorek, diw operowych scen teatru lwowskiego, uczonych, działaczek snuła się historia polskiego Lwowa. Łucja Charewiczowa, Izydora Dąmbska polskie uczone, Wanda Młodnicka pisarka i rzeźbiarka, Wanda Machczyńska, Wiktoria Rawicz-Niedziałkowska nauczycielki i działaczki społeczne, Helena Modrzejewska i Gabriela Zapolska oraz kilka innych kobiet były bohaterkami lwowskich opowieści Beaty Kost. Autorka zainteresowała słuchaczy dzięki wielkiej pasji i znajomości tematu, który jest jej bliski i oparty na rzetelnym studiowaniu źródeł.

Składamy podziękowania sołectwu za udostępnienie sali na spotkanie z autorką książki oraz panu Aleksandrowi Płazakowi za wszelką pomoc w organizacji spotkania.

Spotkanie z Beatą KostSpotkanie z Beatą KostSpotkanie z Beatą Kost