Wizyta przedszkolaków

Wizyta przedszkolaków w bibliotece w Bolechowicach21 maja Bibliotekę Publiczną w Bolechowicach odwiedziły dzieci z Prywatnego Przedszkola „Magnificat”. Jak zwykle na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Jako pierwsza, do biblioteki przybyła grupa „starszaków”. Dla nich przygotowaliśmy zajęcia zatytułowane - Dzięki nim książki są kolorowe.

Zanim dzieci wcieliły się w rolę ilustratorów, wcześniej poznały etapy powstawania książki i dowiedziały się, jaką rolę pełnią: wydawnictwo, drukarnia i introligatornia oraz czym różni się księgarnia od biblioteki. Potem przyszedł czas na rozwiązywanie zagadek i oglądanie kolorowych książek, które tak bardzo spodobały się dzieciom, że postanowiły wspólnie stworzyć ilustrację do znanej  bajki O czerwonym kapturku. Na koniec, każdy przedszkolak narysował własną, kolorową ilustrację do wymyślonej przez siebie historyjki, którą mógł zabrać ze sobą do domu. Dzieci z uśmiechem i radością opuściły bibliotekę i już zapowiedziały się z kolejną wizytą.

Po krótkiej przerwie bibliotekę odwiedziła grupa młodszych przedszkolaków, którą z kolei zaprosiliśmy do zaczarowanej krainy baśni i bajek – Dawno, dawno temu. Dzieci z wielką uwagą słuchały bajkowych opowieści, a potem wymyślały i rysowały fryzury na wielkie bajkowe przyjęcie, oraz projektowały torebki dla księżniczek. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w konkursie ze  znikającymi rekwizytami. Zabawa wszystkim bardzo się spodobała, a my  z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne spotkanie z przemiłymi przedszkolakami w naszej bibliotece.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece w BolechowicachWizyta przedszkolaków w bibliotece w BolechowicachWizyta przedszkolaków w bibliotece w Bolechowicach