Majowe spotkanie z przedszkolakami

Wizyta przedszklaków

28 maja na spotkanie z przedszkolakami zaprosiliśmy do naszej biblioteki Babcię Matyldę i Karinę Znamirowską. Babcia Matylda opowiedziała przedszkolakom o wiosennym balu, który zawsze odbywał się w bajkowym lesie w maju. Dzieci poznały małą myszkę i jej smutną historię, która jak to w bajkach bywa skończyła się bardzo dobrze.

Potem biblioteczna babcia rozmawiała z maluchami na temat książeczek i biblioteki. W tym czasie pani Karina cały czas coś malowała, okazało się, że tworzyła ilustrację do babcinej opowieści. Dzieci same zgadły, że drugi gość to ilustrator książek. Pani Karina opowiadała o swojej pracy, pokazywała liczne rysunki i przybory malarskie. Na zakończenie dzieci dostały od nas słodkie upominki, a my od przedszkolaków dostaliśmy piękne własnoręcznie wykonane kwiaty.

W rolę Babci Matyldy wcieliła się Elżbieta Mazur – bibliotekarka z filii w Balicach, która prowadzi cykliczne spotkania pt. „Opowieści Babci Matyldy”.

W spotkaniu brały udział dzieci (3 i 4-latki z grup Wiosna i Zima) z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie (ok. 50 osób).

Majowe spotkanie z przedszkolakamiMajowe spotkanie z przedszkolakamiMajowe spotkanie z przedszkolakami