Dziura w gazecie

Dziura w gazecieListopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Bibliotece  Publicznej w Bolechowicach jak zwykle było przemiłe a zarazem twórcze i niezwykle inspirujące. Tym razem rozmowy małych fanów czytania toczyły się wokół bogato ilustrowanej książki Anity Głowińskiej pt. Dziura w gazecie.

Na początku dzieci poznały fragment tekstu nawiązujący do tytułu książki i na jego podstawie tworzyły własną historię, przewidując jak zakończyła się przygoda Kajetana i jego kolegów… a wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Pewnego razu mama Kajtka porozumiała się z mamą Tolka i mamą Karola w sprawie samodzielnych powrotów chłopców ze szkoły. Zgodnie stwierdziły, że ich synowie są już duzi i sobie poradzą. Jednak czy wszystkim spodobał się ten pomysł? Od tego momentu historia staje się niemal historią detektywistyczną, w której niemałą rolę pełni zwyczajna gazeta. W książce Anity Głowińskiej, dzieci odnalazły jeszcze wiele ciekawych, śmiesznych  i pouczających historii. Zainspirowane tą lekturą, zapewne jeszcze nie  raz sięgną po inne tytuły z  twórczości tej autorki.

Książka jest super, bardzo mi się podoba – powiedział na zakończenie dyskusji jeden z małych klubowiczów.

Dziura w gazecie - DKK dla Dzieci w blbliotece w BolechowicachDziura w gazecie - DKK dla Dzieci w blbliotece w BolechowicachDziura w gazecie - DKK dla Dzieci w blbliotece w Bolechowicach