Andrzej Marek Grabowski gościem Biblioteki Publicznej w Bolechowicach

Andrzej Marek Grabowski gościem Biblioteki Publicznej w Bolechowicach2 października, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bolechowicach przybył na spotkanie z młodymi czytelnikami Andrzej Marek Grabowski, autor książek dla dzieci, twórca programów telewizyjnych dla najmłodszych, takich jak: Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak oraz autor  ponad 500 piosenek, m.in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Witaminki.

Nasz gość znany ze swojego poczucia humoru, już od początku zjednał sobie całą dziecięcą  publiczność. Po sympatycznym powitaniu, autor wprowadził dzieci w świat swoich książek. Poznaliśmy między innymi małą Kasię bohaterkę Instrukcji obsługi pieska Jacósia, której największym marzeniem było posiadanie ukochanego pieska. Czy spełniło się marzenie dziewczynki? Tego autor już nie zdradził, by nie psuć dzieciom przyjemności płynącej z lektury tej książki. Z dużym sentymentem opowiadał również o swojej powieści Wojna na Pięknym Brzegu, której fabułę oparł na wojennych wspomnieniach swojej matki.

Po zaprezentowaniu dzieciom swoich książek, autor zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Ochotników czekało trudne zadanie. Wcielając się w prezenterów telewizyjnych, dzieci łamały sobie język w wypowiadaniu trudnych zwrotów. Niech każdy spróbuje szybko wypowiedzieć Cóż, że ze Szwecji. Prawda, że to nie takie proste?

Potem nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Pisarz wreszcie otworzył ogromną, kolorową walizkę, którą przywiózł ze sobą prosto z Warszawy. Okazało się, że wraz z nim, na spotkanie z dziećmi przyjechał kot Budzik a także „piękniś” Kulfon i sympatyczny Zając Poziomka… ale jak się wkrótce okazało, to nie byli jedyni mieszkańcy przepastnej walizy. Na samym dnie ulokowały się bowiem potworki Bezkajku i Szefuńcio, które wyrwane z głębokiego snu, siały wokół strach… i dużo śmiechu. Przy okazji prezentacji tych niezwykłych lalek, dzieci mogły wcielić się w znane postacie z programów telewizyjnych i odgrywać wymyślone na poczekaniu scenki.

Pod koniec spotkania pan Andrzej zachęcił dzieci do zadawania mu pytań: - W jakim wieku napisał Pan swoją pierwszą książkę? - Ile trwa napisanie jednej powieści? - Która książka jest Pana ulubioną? – to tylko niektóre z wielu pytań, na które autor odpowiadał z wielką radością.

Na zakończenie spotkania nasz gość podpisywał swoje książki. Była to tez świetna okazja do indywidualnych rozmów autora ze swoimi małymi czytelnikami.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie trzecich klas ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bolechowicach za udostępnienie sali oraz Pani Marii Półtorak – wychowawczyni klasy III c za pomoc w przygotowaniu spotkania.