Jak to jest z czarodziejami?

Jak to jest z czarodziejami?Z dawien dawna na całym świecie ludzie korzystali z czarów. Zaklinali żywioły,  aby zapanować nad groźną przyrodą. Sporządzali tajemnicze mikstury na nękające ich choroby. Z gwiazd starali się odczytać przyszłość. Na czerwcowym przedwakacyjnym spotkaniu z Babcią Matyldą przedszkolaki poznały najbardziej znanych bajkowych czarodziejów.

Tym razem babcia przygotowała prawdziwie magiczne atrakcje. Najpierw było opowiadanie o dobrym i złym czarodzieju oparte na bajce Barda Beedle’a – „Czarodziej i skaczący garnek”, a potem czarowaliśmy na potęgę… żeby świat był dobry, żeby świeciło słoneczko, żeby dzieci zawsze były uśmiechnięte, i tak dalej, i tak dalej... Małe czarodziejki i czarodzieje samodzielnie przyozdobiły czapeczki w kolorowe gwiazdki, aby przy czarowaniu zaklęcie miało większą moc. Myślę, że wszystko o co prosiły dzieci się spełni, bo czary wyszły znakomicie, po dodaniu do zwykłej wody czarodziejskiego proszku powstał niesamowity gejzer piany, a z kolorowych kamyczków wyłoniła się piękna tęcza. Na zakończenie malowaliśmy magiczne okulary przez które można zobaczyć tylko piękny i dobry świat.

Spotkania realizowane były w cyklu Opowieści Babci Matyldy i odbywały się w bibliotece w Balicach. Uczestniczyły w nich dzieci z Samorządowego Przedszkola w Balicach i Akademii Małych Tygrysków w Balicach. Łącznie w zajęciach wzięło udział 74 przedszkolaków. Naszym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie ich z książką oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

Sześciolatki z Przedszkola Samorządowego w Balicach (19.06.2017)

Jak to jest z czarodziejami?Jak to jest z czarodziejami?Jak to jest z czarodziejami?

Przedszkolaki z Akademii Małych Tygrysków (19.06.2017)

Pięciolatki z Przedszkola Samorządowego w Balicach (20.06.2017)