Siedzę z nosem w książce

Siedzę z nosem w książce1 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół i jednocześnie czytelnicy Biblioteki Publicznej  w Rudawie uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. 200 uczniów promowało czytanie książek pod hasłem „Siedzę z nosem w książce”.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole. W ubiegłym roku w tym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 430 tysięcy uczniów z całej Polski. W organizację akcji w Rudawie włączyli się: uczniowie, bibliotekarze: biblioteki szkolnej gimnazjum i biblioteki publicznej oraz nauczyciele.

Program naszej akcji objął:

• przeczytanie na głos fragmentu książki Brandona Mulla pt. Baśniobór  przez Jakuba Nęckę, aktualnego Małopolskiego Mistrza Pięknego Czytania w kategorii Gimnazja
  • wspólną fotografię wszystkich uczestników
  • przejście części uczniów pod Bibliotekę Publiczną w Rudawie z ulubionymi książkami  i transparentami promującymi czytanie
  • indywidualne  czytanie wybranej przez siebie książki
  • słuchanie czytającego kolegi lub czytanie sobie nawzajem fragmentów z ulubionych powieści podczas pikniku czytelniczego na wolnym powietrzu.

Niektórzy uczniowie przebrali się w stroje ulubionych bohaterów literackich. W przeddzień akcji gimnazjaliści wykonali transparenty techniką graffiti z wymyślonymi przez siebie hasłami: "Jesteśmy zaczytani", "Siedzę z nosem w książce" i z wybranymi tytułami książek.

Akcja ta uświadomiła niejednemu czytelnikowi, że spędzanie czasu z książką może okazać się niezwykłą przygodą i zawsze jest modne.

Siedzę z nosem w książceSiedzę z nosem w książceSiedzę z nosem w książce