Zaczarujmy świat

Zaczarujmy świat Zaczarujmy świat – warsztaty dla I klasy SP w Balicach zostały przeprowadzone na podstawie książki W. Widłaka „Syrop maga Abrakabry”. Warsztaty podzielone były na dwie części.

W pierwszej, po przeczytaniu książeczki o Magu Abrakabrze, dzieci próbowały opowiedzieć historię sułtana i jego maga własnymi słowami. W krótkiej prezentacji multimedialnej poznały znaczenie trudnych wyrazów z tekstu książki, porównały różne budowle bliskowschodnie i europejskie.

W drugiej części zajęć dzieci losowały sylaby i układały z nich czarodziejskie zaklęcia. Dwuosobowe zespoły nie tylko wykazały się pomysłowością w wymyśleniu "czaru", ale aby było on skuteczny, wypowiadały go intonując każdą sylabę inaczej. Każdemu wypowiadanemu zaklęciu towarzyszył cel np. czarowaliśmy świat, aby wszyscy byli uśmiechnięci, żeby z drzew nie spadały liście, żeby dzieci nie niszczyły książek…

Spotkanie odbyło się 9 maja w ramach akcji Czytam sobie w bibliotece, której celem jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników.

Zaczarujmy światZaczarujmy światZaczarujmy świat