Żadna bajka nie jest zmyślona

Żadna bajka nie jest zmyślona20 marca, w Bibliotece Publicznej w Bolechowicach odbyło się kolejne spotkanie dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy o książce Zygmunta Miłoszewskiego pt. Góry Żmijowe. Jest to opowieść o przygodach nastoletnich bohaterów z dwóch krain objętych władaniem Starej Magii - królewny Filomeny z Maare i Eryka, syna rybaka z Szertaty.

Jak same dzieci przyznały, od pierwszej do ostatniej strony czytały lekturę z wypiekami na twarzy. Z równym zainteresowaniem śledziły zarówno historię księżniczki Filomeny, uwięzionej przez Żmija, jak i losy Eryka, który dowiadując się, że jego przeznaczeniem jest ocalenie Szertaty przed suszą, wyrusza w stronę Gór Żmijowych, aby zdobyć pióra złocistego ptaka… Jak się okazało książka dostarczyła dzieciom zarówno wiele wrażeń jak i wątków do dyskusji. Jej fabuła, oprócz świetnej zabawy stała się znakomitym  pretekstem do rozmowy na temat przyjaźni, zaufania, odwagi i odpowiedzialności. Naszą długą dyskusję urozmaicały zagadki związane z przygodami książkowych bohaterów.

Na zakończenie każdy drugoklasista wystawił naszej marcowej lekturze swoją ocenę (w skali 1 -3).  Wszyscy  zgodnie uznali, że Żmijowe Góry warto przeczytać, bo jak sami powiedzieli jest to książka: …bardzo ciekawa, przygodowa, magiczna, nieprzewidywalna, trafiona, śmieszna… a my takie książki bardzo lubimy.

Żadna bajka nie jest zmyślonaŻadna bajka nie jest zmyślonaŻadna bajka nie jest zmyślona

Żadna bajka nie jest zmyślonaŻadna bajka nie jest zmyślonaŻadna bajka nie jest zmyślona

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj