"Kawiarenka Literacka" tym razem w Bibliotece w Bolechowicach

"Kawiarenka Literacka" tym razem w Bibliotece w Bolechowicach24 listopada i 2 grudnia Bibliotekę w Bolechowicach odwiedziła „Kawiarenka Literacka” ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, której uczestnikami są uczniowie klasy 6a. Spotkania miały formę swobodnej rozmowy o książkach i bibliotece.

Uczestnicy „Kawiarenki..” dzielili się wrażeniami z przeczytanych ostatnio książek i opowiadali o swoich zainteresowaniach czytelniczych. Zapoznali się  również z katalogiem naszej biblioteki, stroną internetową i nowościami wydawniczymi. Zapytani,  dlaczego warto czytać, odpowiadali: „Kocham książki, bo dzięki nim rozwijam swoją wyobraźnię i  słownictwo. Czytanie książek to najlepszy i najcudowniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu… dlatego, że podpowiadają nam jak żyć, wiele uczą , można dowiedzieć się ciekawych rzeczy, często są bardzo wciągające  i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie… uwielbiam książki za to, że dostarczają mi to, czego w danej chwili potrzebuję”. Spotkania upłynęły w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Jak zapewniła Pani Alicja Mitońska, polonistka opiekująca się „Kawiarenką…” jest to początek naszej współpracy, a co za tym idzie, również niezwykłej literackiej przygody.

"Kawiarenka Literacka" tym razem w Bibliotece w Bolechowicach"Kawiarenka Literacka" tym razem w Bibliotece w Bolechowicach"Kawiarenka Literacka" tym razem w Bibliotece w Bolechowicach