Dzięki nim książki są kolorowe – spotkanie z Małgorzatą Flis

Dzięki nim książki są kolorowe – spotkanie z Małgorzatą Flis 14 grudnia zaprosiliśmy do Biblioteki  w Bolechowicach dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Horyzont” na  spotkanie z Małgorzatą Flis, znaną ilustratorką książek. Po serdecznym przywitaniu, mali czytelnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści naszego gościa. „Nic tak bardziej nie rozwija wyobraźni, jak czytanie książek” - mówiła Pani Małgorzata zachęcając dzieci do czytania.

Następnie ilustratorka wprowadziła dzieci w niezwykły świat ilustracji książkowych,opowiadała o swojej pracy, zdradzając przy tym tajniki swojego warsztatu. Na żywo obserwowaliśmy jak powstaje Kot w butach, Smok Wawelski i tak bardzo lubiany świstak Gwizdek, bohater książki Barbary Gawryluk. W trakcie rysowania  kolejnych postaci, ilustratorka  zadawała dzieciom różne zagadki, które dotyczyły powstającego na malarskiej sztaludze obrazu. Rysunki wykonane przez Małgorzatę Flis można oglądać w naszej bibliotece.

Kolejną częścią spotkania były warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci mogły wykazać się również własną inwencją twórczą. Pani Małgorzata zaproponowała, aby każde dziecko stworzyło okładkę do wymyślonej przez siebie książki. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy. Po chwili puste kartki zaczęły zapełniać się najróżniejszymi  rysunkami zwierzęcych  bohaterów wśród których pojawił się między innymi niezwykle dostojny Pan Szczupak. Spotkanie zakończyło się wspólnym oglądaniem i omówieniem niezwykle pięknych i kolorowych prac. W opinii Małgorzaty Flis wszystkie dzieci wykazały się wielką pomysłowością oraz talentem… i kto wie, czy w przyszłości  któreś z nich nie zostanie sławnym ilustratorem?

Dzięki nim książki są kolorowe – spotkanie z Małgorzatą FlisDzięki nim książki są kolorowe – spotkanie z Małgorzatą FlisDzięki nim książki są kolorowe – spotkanie z Małgorzatą Flis

Polub nas na facebooku!