Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Bibliotece Publicznej w BolechowicachCzytanie książek wciąga, daj się porwać! - pod takim hasłem w bibliotece w Bolechowicach rozpoczął swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Jego uczestnikami są uczniowie klasy 2c ze  Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, pod opieką wychowawczyni Marii Półtorak.

Zanim jednak  nasi drugoklasiści  zostali przyjęci do grona klubowiczów, rozmawialiśmy z nimi na temat korzyści wynikających z czytania. Jak się okazało w trakcie dyskusji, wszystkie dzieci bardzo lubią czytać książki (są na to dowody, zamknięte w magicznym kubku), mają swoich ulubionych autorów a nawet  gatunki literackie. Postaramy się, aby to zamiłowanie do czytania, było dla każdego dziecka początkiem niezwykłej przygody. Wierzymy, że zaszczepiona w dzieciństwie miłość do książek zaowocuje w przyszłości i przełoży się na zainteresowanie literaturą w dorosłym życiu.

W drugiej części spotkania dzieci dowiedziały się co to jest Dyskusyjny Klub Książki, oraz poznały zasady dyskusji, którymi będziemy kierować się na naszych comiesięcznych spotkaniach z książką. Swoją przynależność do Klubu uroczyście potwierdziły własnoręcznym podpisem,  zobowiązując się tym samym do przestrzegania ustalonego regulaminu  i pilnego czytania klubowych lektur. Otrzymały również zestawy (notatniki, zakładki i długopisy z logo DKK) niezbędne każdemu klubowiczowi, podarowane przez Elżbietę Skrzydlewską z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, która pełni  funkcję koordynatora wojewódzkiego  Dyskusyjnych Klubów Książki. Na zakończenie wszyscy dostali do domu książki Zygmunta Miłoszewskiego pt. „Góry żmijowe”, które przekazała nam WBP w Krakowie. Wspólnie przeczytaliśmy pierwszy rozdział, który wszystkim bardzo się spodobał. Teraz już każdy mały klubowicz będzie sam podążał śladem królewny Filomeny i Eryka syna rybaka, głównych bohaterów naszej marcowej lektury.