Czytam sobie w bibliotece"Czytam sobie w bibliotece" to program organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej mający na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat.

900 bibliotek szkolnych i publicznych (w tym i nasza biblioteka), które pierwsze zgłosiły chęć udziału w przedsięwzięciu, otrzymało komplet książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów bibliotekarze zorganizują zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym. Dzięki temu projektowi bibliotekarki i bibliotekarze zdobędą nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory i staną się miejscem aktywności lokalnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością.

Planujemy spotkania z uczniami klas drugich i trzecich S.P. w Zabierzowie, a tematy tych spotkań "krążyć" będą wokół książeczek z serii "Czytam sobie".

Czytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w bibliotece

Czytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w bibliotece

Po każdym spotkaniu pojawiać się będą krótkie fotorelacje, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.