O bibliotece, najbardziej kolorowych i pięknych książkach… oraz o króliku Flipku

O bibliotece...Doczekała się biblioteka i doczekały się przedszkolaki z najmłodszej grupy Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP w Rudawie. Przekładaliśmy termin wizyty dzieci w Bibliotece Publicznej w Rudawie z powodu chorób… i wreszcie w prawie pełnym składzie spotkaliśmy się we czwartek, 16 kwietnia.

Mile zaskoczyły nas wypowiedzi maluchów. Okazało się, że niektórzy nasi goście z przedszkola już wiedzą, że w bibliotece wypożycza się, a w księgarni kupuje się książki. Jak wygląda i na czym polega wypożyczenie? Tego dowiedziały się dzieci przyglądając się naszemu czytelnikowi, który z uśmiechem służył nam za przykład. Pani Greta Kurdziel - Czop, wychowawczyni grupy została zapisana do naszej biblioteki i wypożyczyła książki do czytania w przedszkolu. Fragmentu jednej z nich - o króliku Flipku słuchaliśmy w czasie tego spotkania. Oglądaliśmy również wybrane kolorowe wydania dla najmłodszych czytelników. Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy ręcznie wykonane „królikowe” zakładki i pyszny sok marchewkowy.

Następnego dnia mały Antoś przyszedł z mamą do biblioteki, bo jak powiedziała mama „synek nalegał, że muszę zobaczyć bibliotekę, bo on tu wczoraj był ze swoją grupą przedszkolną i musimy wypożyczyć książki”. 

O bibliotece...O bibliotece...O bibliotece...

O bibliotece...O bibliotece...O bibliotece...

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj