"Ktoś we mnie" Sarah Waters w Dyskusyjnym Klubie Książki

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa grudniowym spotkaniu DKK w Bibliotece w Bolechowicach dyskutowaliśmy o książce Sarah Waters pt. Ktoś we mnie. Na okładce wydawca umieścił informację: Mistrzyni fabuły przygotowała dla nas kolejną niespodziankę. Jedno jest pewne: nie będziemy rozczarowani. Niestety okazało się, że taka rekomendacja, chociaż brzmi niezwykle zachęcająco i ciekawie, jest opinią na wyrost .Od dobrej powieści oczekujemy wiarygodnych bohaterów i fabuły, która przeniesie nas w inny świat i pozwoli nam poczuć, że jesteśmy tam naprawdę… a co proponuje nam Sarah Waters?

W zgodnej opinii wszystkich uczestników spotkania, autorka zaprzepaściła ciekawy skądinąd  pomysł na osadzenie fabuły swojej książki w  powojennej angielskiej posiadłości, będącej od paru stuleci własnością zubożałej rodziny Ayresów. Niestety, okazało się, że mamy do czynienia z dość nudną historią. Fabuła książki jest na tyle nużąca, że niektórzy uczestnicy spotkania nie doczytali powieści do końca. Jeśli do tego dodamy nieciekawy sposób narracji to niestety okazuje się, że to najsłabsza z pośród  książek, które dotychczas omawiałyśmy na naszych klubowych spotkaniach. Szkoda, że ostatnie w tym roku spotkanie przyniosło nam takie rozczarowanie…

Zapraszamy na spotkanie 28 stycznia o godz. 19.00. Tematem dyskusji będzie książka Tamte cudowne lata Marian Izaguirre.