"Nokturny" Kazuo Ishiguro w Dyskusyjnym Klubie Książki

Dyskusyjny Klub KsiążkiPaździernikowe spotkanie DKK w Bibliotece w Bolechowicach zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ tematem dyskusji miały być opowiadania angielskiego pisarza o japońskich korzeniach Kazuo Ishiguro, zebrane pod jednym tytułem Nokturny. Pięć opowiadań o muzyce i zmierzchu.

Już na początku dyskusji nikt nie krył rozczarowania lekturą. Trudno było nam uwierzyć, że wyszły one spod pióra autora  świetnych Okruchów dnia. Tym razem Ishiguro całkowicie zawiódł  nasze oczekiwania. Zabrakło przekonujących bohaterów, fabuła często zbyt wymyślna, język zbyt prosty… i chociaż w tle gdzieś pobrzmiewa muzyka to za mało, aby Nokturny nas oczarowały.

Zapraszamy na spotkanie 26 listopada o godz. 19.00 Tematem dyskusji będzie książka pt. Dotknij wiatru, dotknij wody Amosa Oza.