Przygoda w młynie - przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

DKK dla dzieciOstatnie w tym roku spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Bolechowicach nawiązywało tematycznie do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie młodych bywalców czytelniczego klubu rozpoczęliśmy jak zawsze od dyskusji literackiej. Naszą grudniową lekturą była „Przygoda w młynie” – autorstwa Joanny Krzyżanek, która przyzwyczaiła już czytelników do swoich „smakowitych” książek.

Tym razem autorka zaprosiła wszystkich do młyna, bo jak wiadomo młyn to niezwykłe miejsce, w nim powstaje mąka, z której robi się pyszne wypieki. Można w nim spędzić ciekawie czas, o czym przekonał się Ignaś Ziółko i Kminek- jego czworonożny przyjaciel, podczas swojej szalonej wyprawy. „Przygoda…”, to również kulinarny poradnik dla małych kucharzy zawierający najróżniejsze przepisy z mąką w roli głównej. Dzieciom najbardziej przypadły do gustu myszobuły młynarzowej oraz migdałowe koty Ignasia… być może któryś z przepisów wykorzystają mali klubowicze, pomagając mamie w kuchni?

Nasze przedświąteczne spotkanie wykorzystaliśmy również na przygotowanie dekoracji na choinkę. Własnoręczne tworzenie niepowtarzalnych, kolorowych bombek, było dla dzieci nie tylko wielką przyjemnością, ale i niezwykle kreatywną zabawą.

mlynmlynmlyn

mlynmlyn