Z Kazikiem przez Afrykę

Z Kazikiem przez AfrykęDyskusyjny Klub Książki dla dzieci, działający od czterech lat w bibliotece w Bolechowicach wznowił swoją działalność po wakacyjnej przerwie. To pierwsze powakacyjne spotkanie było nie lada wyzwaniem dla wszystkich małych klubowiczów, a wszystko to za sprawą książki Łukasza Wierzbickiego pt. Afryka Kazika.

Afrykańskie przygody Kazika Nowaka zachwyciły wszystkie dzieci. Jak same przyznały, książkę czytały z wielkim zainteresowaniem, dlatego też z wielkim entuzjazmem przystąpiły do literackiego pojedynku o tytuł Najlepszego Znawcy Afryki. Po trzech etapach pytań, konieczna była dogrywka, która wyłoniła zwycięzcę. Najlepsza okazała się drużyna Króla Afryki  w składzie – Gosia, Nastka i Patryk. Z kolei w składaniu puzzli obrazujących trasę podróży polskiego podróżnika, najlepsi okazali się Madzia, Karolina i Konrad z drużyny Żyraf. Pozostałe dwie drużyny Szybkie gepardy i Czarne pantery również zaimponowały swoja wiedzą.

Potem przyszedł czas na dyskusję o książce. Jak powiedziała Julka - Książka Łukasza Wierzbickiego Afryka Kazika to bardzo ciekawa opowieść o podróżniku, który zakochał się w Afryce i o ludziach tam mieszkających a także o afrykańskiej przyrodzie, o miłości do ludzi i zwierząt i o wielkiej życzliwości. Brawo Julka!

Potem przyszedł czas na tworzenie afrykańskich kartek, które wyślemy do WBP w Krakowie, na konkurs - rysowana recenzja książki.

Z Kazikiem przez AfrykęZ Kazikiem przez AfrykęZ Kazikiem przez Afrykę

Z Kazikiem przez AfrykęZ Kazikiem przez Afrykę