Podróże po Polsce - cztery pory roku w Tatrach

Podróże po Polsce - cztery pory roku w TatrachW poniedziałek, 7 października na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Rudawie, spotkał się z naszymi młodymi czytelnikami Albin Marciniak - dziennikarz, fotograf, podróżnik z krakowskiego Klubu Podróżników Śródziemie.

Nasz gość opowiadał o najciekawszych miejscach w Tatrach, tych popularnych i tych, które warto wybrać na szlaku górskiej wędrówki. Zdjęcia szczytów, przełęczy, dolin tatrzańskich autorstwa A. Marciniaka stanowiły ważną część tego spotkania nie tylko ze względu na walory poznawcze, ale także estetyczne.

Oglądaliśmy piękne zdjęcia miejsc w różnych ujęciach, w czterech porach roku. "Wędrowaliśmy" tatrzańskimi szlakami przyglądając się zmieniającym kolorom skał, traw i drzew, spotykając charakterystyczne dla tych gór zwierzęta: świstaka, żmije, lisy, kozice, niedźwiedzia. Nie mogło zabraknąć osobistych refleksji odnoszących się do tego, co daje wędrowanie w Tatrach. Jak przyznał nasz gość, wędrowanie po górach to wejście w zupełnie inny świat, świat innych doznań i refleksji, wyciszenia i zachwytu. Mamy nadzieję, że ciekawe uwagi podróżnika zachęcą uczestników spotkania do wyboru ciekawej oferty spędzania wolnego czasu.

Pan A. Marciniak odpowiadał też na rozmaite pytanie młodych ludzi: Kiedy góry są najpiękniejsze? Kiedy się wybrać na szlak? Jak zaplanować wędrówkę..? Ktoś zainteresował się, w jakim wieku nasz podróżnik zaczął chodzić w góry… Poruszone zostały również tematy bezpieczeństwa w górach, ekologii, odpowiedzialnych zachowań turystów. W czasie spotkania padło wiele, wiele nazw, z których pewnie zapamiętamy kilka, czy kilkanaście, to nie powód do zmartwień. To świadomość, że tyle jeszcze można przewędrować i poznać.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudawie.

Podróże po Polsce - cztery pory roku w TatrachPodróże po Polsce - cztery pory roku w TatrachPodróże po Polsce - cztery pory roku w Tatrach

Polub nas na facebooku!