"Magiczne wakacje" z nauką

"Magiczne wakacje" z naukąW poniedziałek, 8 lipca odbyły się trzecie, a zarazem ostatnie już zajęcia w ramach "Magicznych wakacji". Tym razem postawiliśmy na przeprowadzenie doświadczenia z tzw. cieczą nieniutonowską.

Jest to substancja, która w zależności od tego czy wywiera się na nią siłę czy nie, zachowuje jak ciało stałe lub jak ciecz. Do zrobienia tej substancji - żeby było wygodniej,nazwaliśmy ją "ciastem" -  dzieci wykorzystały mąkę ziemniaczaną i wodę z dodatkami barwników. Po dokładnym zmieszaniu i osiągnięciu odpowiedniej konsystencji rozpoczęła się prawdziwa - na szczęście trwale niebrudząca, a dająca mnóstwo frajdy - zabawa. "Ciasto" normalnie przelewające się przez palce po ściśnięciu dawało się formować, a po mocnym uderzeniu pękało... by po chwili ponownie się rozpłynąć.  się jak ciecz.

Po przeprowadzeniu doświadczenia przyszedł czas na odrobinę ruchu. Dwa zespoły rywalizowały w przechodzeniu przez "sieć" pająka, a na koniec spotkania wszyscy zatańczyli do wakacyjnych przebojów.

Bardzo dziękujemy Agnieszce Mleczko za przeprowadzenie interesujących i angażujących dzieci zajęć i zapraszamy ponownie... już za rok!

"Magiczne wakacje" z nauką"Magiczne wakacje" z nauką"Magiczne wakacje" z nauką

Polub nas na facebooku!