Lem i inni pisarze w Klubie Czytelniczym w Bolechowicach

Lem i inni pisarze w Klubie Czytelniczym w BolechowicachSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

17 maja biblioteka w Bolechowicach zaprosiła uczniów ósmych  klas ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach na niecodzienne spotkanie z literaturą połączone z wystawą fotografii.

Naszym gościem była artysta fotograf Danuta Węgiel, autorka zdjęć portretowych tak wybitnych postaci, jak min.: Czesław Miłosz, Stanisław Lem, Ewa Lipska, Stefan Chwin, Jerzy Pilch, Olga Tokarczuk czy Julia Hartwig.

Młodzież miała więc niecodzienną   okazję posłuchać  jak wyglądała praca artystki z tak znakomitymi pisarzami. – Umawiając się na zdjęcia z artystą czy pisarzem – powiedziała Pani Danuta - zapoznaję się najpierw z jego twórczością. Przede wszystkim muszę być dobrze przygotowana. Ważne jest też stworzenie dobrej atmosfery, by fotografowana osoba miała do mnie pełne zaufanie.

Oprowadzając młodzież po wystawie, szczególnie dużo miejsca, Pani Danuta poświęciła Stanisławowi Lemowi, który tak chętnie gościł artystkę w swoim krakowskim domu na Klinach. Podczas spotkania  młodzież czytała wiersze Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej co sprawiło, że atmosfera tego spotkania była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Lem i inni pisarze w Klubie Czytelniczym w BolechowicachLem i inni pisarze w Klubie Czytelniczym w BolechowicachLem i inni pisarze w Klubie Czytelniczym w Bolechowicach

Polub nas na facebooku!