Rowerem przez Europę

Rowerem przez EuropęSpotkanie zorganizowane zostało w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W środę, 15 maja gościem naszej biblioteki była Agnieszka Mleczko, która postanowiła podzielić swoimi wrażeniami, z trwającej rok, rowerowej podróży po zachodniej Europie.

Wraz z uczniami klas 5 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie usłyszeliśmy wiele ciekawych historii związanych z wyprawą. Nasz gość opowiadał zarówno o plusach wyprawy - doskonaleniu posługiwania się językami obcymi, poznawaniu nowych miejsc i ludzi czy utrzymywaniu dobrej kondycji fizycznej. Ale były też minusy - utrzymująca się długo zimna i deszczowa pogoda, zawilgocone ubrania, brak dostępu do bieżącej wody, a w Niemczech przyjacielowi i towarzyszowi podróży Agnieszki, skradziono rower i dokumenty.

Wspomnienia z podróży po Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii oraz Anglii ilustrowane były zdjęciami oraz filmami. Można też było obejrzeć rower oraz części ekwipunku. Na zakończenie spotkania młodzi ludzie zadawali pytania, na które nasz gość chętnie odpowiadał.

Rowerem przez EuropęRowerem przez EuropęRowerem przez Europę

Polub nas na facebooku!