A mój tata mi czyta...

A mój tata mi czyta...2A co to dzisiaj będzie? To było pierwsze pytanie dzieci wchodzących do biblioteki  na widok ustawionego ekranu i rzutnika. Nasz gość zapukał do drzwi biblioteki pięć minut później. Zrobił dzieciom niespodziankę, tak jak w lutym pan Sławomir Moczarny, tata Huberta.

W piątkowy poranek, 29 marca zaprosiliśmy do Biblioteki Publicznej w Rudawie pana Michała Węgrzyna, tatę Weroniki, Jasia i Klary. Na drugie spotkanie z cyklu A mój tata mi czyta... wybraliśmy kolejne opowiadanie Barbary Gawryluk pt. Czart. Poznaliśmy historię zimowej przygody w Tatrach. Pan Michał czytał nam o Bartku, chłopcu porwanym przez lawinę i uratowanym przez psa Czarta i ratowników TOPR-u. Tacie przyznaliśmy medal za czytanie i czas, który poświęcił (medal - taki z magnesem, można go przypiąć na lodówce, żeby przypominał o czytaniu dzieciom). Pan Michał opowiadał nam też o swoich zajęciach zawodowych. Jest informatykiem programistą. Pokazał nam, jak wykorzystać program edukacyjny dla dzieci do rysowania i nie tylko... Narysowany przez Kacpra piesek... po chwili chodził i szczekał. Pan Michał udzielił nam poza tym kilku ważnych rad, jak bezpiecznie korzystać z komputera, zaznaczył przy tym, że przedszkolaki mogą siedzieć przy komputerze tylko pół godziny.

Po tych dwóch spotkaniach można zauważyć, jak ojcowie poważnie traktują udział w naszym cyklu. Muszą po pierwsze zorganizować inaczej swój czas pracy. Przygotowują się i do czytania i do prezentacji swojej pasji, czy zawodu. Konsultują, jak ma to wyglądać. Muszą znaleźć w sobie odwagę, żeby wystąpić przed liczniejszą grupą dzieci. Wielkie brawa dla nich! I brawa dla mam, które wspomagają akcję i dla nauczycieli! 

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Rudawie pod opieką pań: Anny Bartochy, Magdaleny Masłowskiej, Małgorzaty Sypławskiej.


A mój tata mi czyta...A mój tata mi czyta...A mój tata mi czyta...

A mój tata mi czyta...A mój tata mi czyta...A mój tata mi czyta...

A mój tata mi czyta...A mój tata mi czyta...A mój tata mi czyta...  

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj