Ekozosia sprząta świat

Ekozosia sprząta światTym razem młodzi klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, działającego od trzech lat w bolechowickiej bibliotece, mieli okazję poznać  niezwykle sympatyczną Ekozosię, bohaterkę książki Katarzyny Stachuli pt. Dzień cukierka bez papierka.

Ta wesoła  opowieść o przygodach dziewczynki, która ma wielką wyobraźnię i uwielbia kolor zielony, a przede wszystkim postanawia wydać wojnę śmieciom i uporządkować świat, zachwyciła wszystkie dzieci. Fakt, że pod jej łóżkiem można natknąć się na papierki po cukierkach, nie ma znaczenia (nikt przecież nie jest doskonały) w obliczu tak wspaniałego celu, jaki wyznaczyła sobie Ekozosia. W wykonaniu ambitnego planu posprzątania całej Ziemi, dziewczynce przeszkadza zagorzały wróg – Marek Śmieciuch, klasowy kolega, który już kilka razy przykleił się do swojego krzesła… ale przecież nigdzie nie jest napisane, że człowiek nie ma prawa przylepić się do krzesła.

Wspólne czytanie historyjek o przygodach Ekozosi i jej kolegów z klasy III b zapoczątkowało dyskusję  na temat ekologii i ochrony środowiska. Jak się okazało nasi pierwszoklasiści posiadają naprawdę dużą wiedzę na ten temat i wiedzą jak można dbać o czystość naszej planety. Na pytanie, który z bohaterów książki spodobał się im najbardziej, wszyscy zgodnie, z radosnym śmiechem zawołali – król Marek Śmieciuch Pierwszy!

Teraz przyszedł czas na plastyczną zabawę, która polegała na stworzeniu własnej wizji ochrony naszej planety. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic.

Ekozosia sprząta światEkozosia sprząta światEkozosia sprząta świat

Polub nas na facebooku!