Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego

ncJuż po raz dziewiąty obchodzimy święto literatury jakim jest Narodowe Czytanie. Tegoroczna lektura to Balladyna Juliusza Słowackiego - wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Jak co roku, Narodowe Czytanie objęte jest Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Ze względu na obecną sytuację, zaproponowaliśmy Państwu nową formułę Narodowego Czytania!
Razem z Wójt Gminy Zabierzów Panią Elżbieta Burtan oraz Przewodniczącym Rady Gminy Zabierzów Panem Henrykiem Krawczykiem zaprosiliśmy Państwa do wspólnego wirtualnego czytania! Z nadesłanych nagrań wideo, na których odczytują Państwo fragmenty Balladyny zmontowaliśmy film, który można obejrzeć klikając w poniższy link.

Balladynę czytali: (w kolejności pojawienia się na ekranie)

Wójt Gminy Zabierzów - Elżbieta Burtan

Przewodniczący Rady Gminy Zabierzów - Henryk Krawczyk

Michał Wróbel

Aleksandra Małek

Małgorzata Biernacka

Beata Kaczówka

Lucyna Osiewacz

Maria Gaudyn

Joanna Adamska

Katarzyna Konicz

Anna Domagała

Elżbieta Mazur

Magdalena Krawczyk

Karina Znamirowska

Dziękujemy za wspólne czytanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolejne wybitne dzieło literatury polskiej przeczytamy już w tradycyjny sposób.

Polub nas na facebooku!