Dobre maniery… nie tylko od święta

Dobre maniery… nie tylko od świętaDobre wychowanie zawsze popłaca. Przekonały się o tym dzieci z DKK podczas ostatniego w tym roku spotkania, które było dla wszystkich swoistą lekcją savoir-vivre'u. Wszystko to za sprawą naszej grudniowej lektury pt. Dobre maniery dla dzieci autorstwa Grzegorza Strzebońskiego.

W tej pięknie wydanej książce, autor w zabawny sposób przypomina o zawiłościach dobrego wychowania. Ponieważ zbliżają się święta, czas spotkań i biesiad rodzinnych, najwięcej czasu poświęciliśmy na poznanie zasad zachowania się w towarzystwie, w gościach oraz przy świątecznym stole. Pomogli nam w tym bohaterowie wesołych wierszyków między innymi: mlaszczący wilczek, szybki gepard, grzeczny jeżyk czy chociażby łakomy lisek. Dzięki Dobrym manierom dla dzieci młodzi klubowicze śmiało mogą stawić czoła nawet najtrudniejszym towarzyskim wyzwaniom.

Po krótkiej przerwie w ruch poszły nożyczki, pędzle, farby, kolorowe papiery, z których dzieci wyczarowały niepowtarzalne, oryginalne i kolorowe kartki świąteczne, które ozdobiły naszą bolechowicką bibliotekę.

Dobre maniery… nie tylko od świętaDobre maniery… nie tylko od świętaDobre maniery… nie tylko od święta

Dobre maniery… nie tylko od świętaDobre maniery… nie tylko od święta

Dobre maniery… nie tylko od świętaDobre maniery… nie tylko od święta