Koronczarki wśród zwiedzających XV Targi Wołoskich Koronek i Rzemiosła

Koronczarki wśród zwiedzających XV Targi Wołoskich Koronek i RzemiosłaValašské Meziříčí - Międzyrzecze Wołoskie, miasteczko w Czechach, do którego zmierzają w listopadzie twórcy i miłośnicy rękodzieła. W tym roku w Centralnej Szkole Zintegrowanej przy ul. Palacké, odbyły się XV targi wołoskich koronek i wyrobów rzemieślniczych - ceramiki, patchworku, wyrobów z drewna, metalu....

Stoiska rozłożone na trzech poziomach budynku przyciągnęły tłumy zwiedzających i kupujących, chociaż wejście na targi z biletami. My przeciskaliśmy się w tłumie do koronek klockowych, po drodze zachwycaliśmy się tak wieloma wyrobami, że trudno je nawet wymienić. Wśród wystawców znaleźliśmy też oferujących materiały i rozmaite akcesoria do wyrobu koronek, wzory koronek. Każdy mógł się zaopatrzyć w nici, kordonki, szydełka, ile starczyło koron czeskich. Poza tym dla każdego twórcy amatora to nieocenione źródło inspiracji. Pierwsze, co dziwi wchodzącego na czeskie targi rękodzieła to liczba zwiedzających świadcząca o popularności tego wydarzenia w miasteczku wielkości naszego Chrzanowa. Ta impreza jest tak popularna w regionie, że nie mogliśmy jej nie zobaczyć.