Co mogą Smoki? A czego nie? Zaraz dowiesz się!

Co mogą Smoki? A czego nie? Zaraz dowiesz się!Co mogą Smoki? A czego nie? Zaraz dowiesz się! to tytuł przedstawienia, na które zaprosiła dzieci Biblioteka Publiczna w Rudawie w środę 10-go maja. Spotkanie z aktorami było drugim w naszym  cyklu „smoczych opowieści”. Obejrzeliśmy spektakl  w reżyserii  i wykonaniu Dariusza Cywki oraz Julii Stefanik -  aktorów Teatru Otwartego "TO" działającego na scenie Domu Kultury "Podgórze".

W zabawnej historii smoka Obiboka żywo uczestniczyli nasi mali widzowie, którzy włączali się w akcję raz po raz to spontanicznie doradzając bohaterom, to ukrywając jednego z nich na widowni. Zabawa, śmiech to nie jedyne walory tego przedstawienia. Byliśmy świadkami jak niesforny, leniwy, niegrzeczny smok, który nie lubi też chodzić do szkoły zmienia się za sprawą Nauczyciela Papug i Anatola Bibliotekarza Znakomitego. Obibok nie tylko uczy się i stosuje zasady dobrego wychowania, ale  staje się też zapalonym czytelnikiem książek. Taka zmiana daje mu satysfakcję, sprawia też, że i smok Waldemar ojciec jest dumny ze swego synka.

Przy okazji tego przedstawienia mogliśmy się też pochwalić, jak czytamy książki i jak znamy naszą  bibliotekę. Po brawach i ukłonach zostaliśmy zaproszeni przez pana Dariusza Cywkę do udziału w rozmaitych ćwiczeniach ruchowych, artykulacyjnych, głosowych…, przygotowujących aktora do wyjścia na scenę i występu. Poznaliśmy lub nazwaliśmy niektóre ważne elementy składające się na teatr takie jak: scena, widownia, dekoracje, światło sceniczne, garderoba, kulisa, kurtyna, aktorzy i widzowie…

W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy starszaków z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek NMP NP w Rudawie pod opieką wychowawczyni p. Moniki Skotnicznej oraz dzieci z dwóch grup przedszkolnych, i klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Rudawie pod opieką pań: Ewy Tarnawskiej, Doroty Pękali, Anny Watoły i Agaty Petyniak.

Co mogą Smoki? A czego nie? Zaraz dowiesz się!Co mogą Smoki? A czego nie? Zaraz dowiesz się!Co mogą Smoki? A czego nie? Zaraz dowiesz się!