Nauka może być tak zabawna

Nauka może być tak zabawna29 maja w bibliotece w Bolechowicach po raz kolejny spotkały się dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem spotkanie miało charakter literacko – naukowej zabawy, a wszystko za sprawą naszej majowej lektury, której bohaterem był Franek Einstein i jego ekipa.

Tym razem Franek stara się udoskonalić jeden z wynalazków Nikoli Tesli, czyli „elektryczny palec”. Ten gadżet pozwoli mieszkańcom Midville na korzystanie z bezprzewodowej energii słonecznej. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ planom tym zagraża przebiegły Tobiasz Edison z Panem Szympansem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły rywalizację dwóch klasowych kolegów, ale jak same przyznały najbardziej fascynujące dla nich było odkrywanie tajemnic związanych z pozyskiwaniem energii bezprzewodowej.

Dzięki zawartym w książce kolorowym ilustracjom, przekrojom i diagramom, a także mini encyklopedii wyjaśniającą najtrudniejsze naukowe pojęcia, fizyka okazała się nauką bardzo przyjemną. Podpatrując eksperymenty bystrego Franka, dzieci postanowiły również zabawić się w młodych naukowców. Balony, sól, przyprawy i bujne czupryny  drugoklasistów okazały się świetnym materiałem badawczym. Dużo śmiechu  i wspaniałej zabawy sprawiło również młodym klubowiczom posługiwanie się alfabetem Pana Szympansa i odgadywanie zagadek w tym nowym dla nich języku. Po zakończonej dyskusji, dzieci jak zwykle oceniły książkę i zgodnie uznały, że najodpowiedniejszym dla niej miejscem będzie półka z księgozbiorem popularnonaukowym.

„Jon Scieszka autor książki Franek Einstein i elektryczny palec dorastał w miłości do nauki. Jeden z jego wczesnych, choć już przełomowych wynalazków – umieszczenie selera naciowego w zabarwionej wodzie – wciąż jest wspominany (głównie przez jego mamę)”.

Franek Einstein i elektryczny palecNauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawna

Nauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawna