Nauka może być tak zabawna

Nauka może być tak zabawna29 maja w bibliotece w Bolechowicach po raz kolejny spotkały się dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem spotkanie miało charakter literacko – naukowej zabawy, a wszystko za sprawą naszej majowej lektury, której bohaterem był Franek Einstein i jego ekipa.

Tym razem Franek stara się udoskonalić jeden z wynalazków Nikoli Tesli, czyli „elektryczny palec”. Ten gadżet pozwoli mieszkańcom Midville na korzystanie z bezprzewodowej energii słonecznej. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ planom tym zagraża przebiegły Tobiasz Edison z Panem Szympansem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły rywalizację dwóch klasowych kolegów, ale jak same przyznały najbardziej fascynujące dla nich było odkrywanie tajemnic związanych z pozyskiwaniem energii bezprzewodowej.

Dzięki zawartym w książce kolorowym ilustracjom, przekrojom i diagramom, a także mini encyklopedii wyjaśniającą najtrudniejsze naukowe pojęcia, fizyka okazała się nauką bardzo przyjemną. Podpatrując eksperymenty bystrego Franka, dzieci postanowiły również zabawić się w młodych naukowców. Balony, sól, przyprawy i bujne czupryny  drugoklasistów okazały się świetnym materiałem badawczym. Dużo śmiechu  i wspaniałej zabawy sprawiło również młodym klubowiczom posługiwanie się alfabetem Pana Szympansa i odgadywanie zagadek w tym nowym dla nich języku. Po zakończonej dyskusji, dzieci jak zwykle oceniły książkę i zgodnie uznały, że najodpowiedniejszym dla niej miejscem będzie półka z księgozbiorem popularnonaukowym.

„Jon Scieszka autor książki Franek Einstein i elektryczny palec dorastał w miłości do nauki. Jeden z jego wczesnych, choć już przełomowych wynalazków – umieszczenie selera naciowego w zabarwionej wodzie – wciąż jest wspominany (głównie przez jego mamę)”.

Franek Einstein i elektryczny palecNauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawna

Nauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawna

Nauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawna

Nauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawna

Nauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawnaNauka może być tak zabawna

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj